Hurda Akü Alanlar

Hurda Akü Alanlar

Aküler elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, ve istenildiğinde bunu elektrik enerjisi olarak verebilen, araçlarda bulunan enerji kaynağı cihazlardır.

Halk arasında akü olarak adlandırılan akümülatörler motorlu taşıtlar başta olmak üzere pek çok farklı alanda kullanılan cihazlardır. Akü yardımı ile otomobillere ilk hareket sağlanır ve motor böylece çalışır pozisyona getirilir. Ancak araçlarda sadece marş amaçlı olarak değil; günümüzde, elektrik enerjisinin depolanması ve gerektiğinde geri alınması şeklinde de kullanılmaktadır.

Dijital dünyada önemli bir rol oynayan piller enerjisi tükendikten sonra israf olur. Radyo, duvar saati gibi çoğu elektronik eşyayı çalıştıran pil ve bataryalar geri dönüştürülebilir. Cep telefonu bataryası, akülü araba ve hatta elektrikli motosikletlerden elde edilen aküler hurdacılık piyasasında önemli bir yere sahiptir.

Hurda Akü Alımı

Akü hurdası kuru akü ve sulu akü olarak ikiye ayrılır. Ezel hurda metal olarak hurda akü alan yerler arasında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Akü hurdası alanlar içerisinde bulunan firmamızdan mutlaka teklif alın. Pil ve akülerde kurşun, nikel, civa, lityum ve kadmiyum gibi ağır metaller bulunmaktadır. Dolayısıyla hurda akü alımı yapan hurdacılar bu metallere karşı önlem almak zorundadır.

Akü Hurdası Alanlar

Hurda akü alan hurdacı firma olarak sektöre liderlik ediyoruz. İstanbul'da akü hurdası alımı yapıyoruz. Hurda akü için nakit ödeme yapıyoruz. Yeterli sayıda akü hurdası için yerinize kadar geliyoruz.