Hurda Bakır  Alımı

Hurda Bakır Alımı

Bakır, Dünya'nın her yerinde bulunması nedeniyle kolayca üretiminin yapılabilmesi, elektriği diğer bütün metaller içinde gümüş'ten sonra en iyi ileten metal olması, pirinç, bronz gibi alaşımlar yapılabilmesi gibi nedenlerden ötürü geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Hurda Bakır Alımı

Gümüş, bakır, altın,  alüminyum  sırasıyla elektiriği en iyi ileten metallerdendir. Gümüş'e oranla daha ucuz olmasından dolayı elektirik kablolarında yaygın olarak bakır kullanılmaktadır. Altın ise paslanmaya karşı en yüksek dirençli metal konumundadır, o yüzden daha çok elektronik malzemelerin kontak kısımlarında sinyal kaybı yaşamamak için tercih edilmektedir. Roma İmparatorluğu döneminde bakır ihtiyacının tamamı Kıbrıs'tan sağlandığı için bu metal'e Kıbrıs Metali denmekteydi. O yüzden Latince'deki adı (cuprum), Cyprius (Kıbrıs) kelimesinden türemiştir.

Bakır Alan Hurdacı

Bakır hurdaları, zamanla işlevini yitiren, kullanım koşulları çerçevesinde özelliklerini kaybeden ve geri dönüşüme dahil olan ürünlerin tümünü kapsar.

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bakır, özellikle elektrik/elektronik, inşaat ve ulaşım başta olmak üzere pek çok sektörün atıklarından çıkmaktadır. Bu atıklardan ayrıştırılan bakır hurdası tüm metal hurdaları içerisinde en değerli hurdalardandır.

Hurda Bakır Alanlar

Bakır hurdaları çeşitlerine göre; yanık bakır hurdası, nadolu bakırı, lama bakır hurdası, bakır granül, bobin ve boru bakır hurdası olmak üzere ayrılırlar.

Hurda Bakır Alan Fabrikalar

Bakır hurda alımlarında siz değerli müşterilerimize anlık olarak takip ettiğimiz, İstanbul hurda borsası fiyatlarıyla, hızlı ve nakit olarak bakır hurdalarınızı alarak hizmet vermekteyiz.

Hurda Bakır Alan Firmalar

Sektörün büyüyen firması olarak, geri dönüşüme kazandırdığımız bakır miktarını göz önüne aldığımızda, sektörün öncü bakır hurdacısı olmuş, ve bakır fabrikalarıyla yaptığımız anlaşmalar sonucu gelmiş olduğumuz noktada bakır hurdalarınızı en iyi fiyat garantisiyle almaktayız.

Bakır hurdalarınız için bir telefon kadar uzağınızdayız. Ekibimiz yerinde inceleme yapıyor ve size fiyat teklifimizi sunuyoruz. Hurda bakırlarınızı satmak istiyorsanız bize telefon numaramızdan veya whatsapp hattımızdan 7/24 ulaşabilirsiniz.