Nikel Hurda  Alan Yerler

Nikel Hurda Alan Yerler

Nikel, sert ve ağır bir metaldir. Gümüş ile alaşım oluşturularak kullanılır. Bu nedenle gümüş rengindedir. Özellikle paslanmaz çelik imalatında kullanılır. Mıknatıs, bozuk para ve özel alaşımlar gibi birçok endüstriyel ürün üretiminde kullanılmaktadır. Nikelin cama yeşil renk vermek içinde kullanıldığı biliniyor. Nikel bir alaşım metalidir. Diğer bütün alaşımlar gibi birçok kullanım alanı mevcuttur. Bakır, kobalt, gümüş ve altın alaşımları yapılabilir.

Hurda Nikel Alımı

Nikel hurda alımı için yerinize geliyoruz. Adresten hurda nikel alımı yapıyoruz. Fabrika artıkları için konteyner bırakıyoruz. İstanbul hurda nikel borsası fiyatlarıyla, hızlı ve nakit olarak alım sağlıyoruz.

Nikel Hurdası Alanlar

dünya genelinde 150 milyon ton nikel rezervi olduğu varsayılıyor. Araştırmalara göre en çok Kanada ve Rusya topraklarında bulunuyor. Elektrikli ev aletlerinin imalatında kullanılıyor. Isıtıcılarda, tencere tava gibi gıda pişiren aletler kullanılması doğru değildir. Nikel ısıyla açığa çıkarak gıdaya karışma özelliğine sahiptir.

Ülkemizde nikel elde edilebilecek maden yatakları yok. Dolayısıyla nikel yurt dışından ithal ediliyor. Endüstriyel olarak yaygın bir kullanıma sahip olduğu için piyasadaki nikel talebi gün geçtikçe artıyor. Neyse ki geri dönüşüm sayesinde hurda nikel hammadde haline getirilebiliyor.

Hurda Nikel Alan Fabrikalar

Doğada saf halde bulunmayan nikel çoğunlukla kobalt alaşımlı olarak çıkarılır. Ağır ve sert bir yapıya sahiptir. Kobalt ve demir gibi ferromanyetik özelliğe sahiptir. Nikelin atom numarası 28’dir. Bulmacalarda karşılaştığınız sorunun cevabı yani Nikelin simgesi Ni şeklindedir. Çoğu asidik ve bazik ortama dayanıklıdır. Nikel hurdası alan fabrikalar hammaddeye olan ihtiyaçlarını bir nebze olsun düşürmeye çalışıyor.

Nikel Hurdacısı

İstanbul'un nikel hurdacısı Ezel Hurdacılık sayesinde hurda nikel satışı yapmak kolaylaştı. Paslanmaz çelik üretilirken ihtiyaç duyulan nikele, tornavida, bıçak ve hatta çatal-kaşık hurdası ile sahip olabiliyoruz. Nikel alan hurdacı firma olarak İstanbul genelinde adresinize geliyoruz. Güncel nikel fiyatları ile değerini hesaplayıp anında nakit ödeme yapıyoruz.